Bütçenize özel
Klima Santrali çözümü

Size iki farklı Klima Santrali çözümü sunuyoruz. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 • MILLENNIUM LINE
 • Eurovent Sertifikalı
 • 50 mm Sandviç Panel
  Taş yünü yoğunluğu 150 kg/m3
  Yangın Sınıfı A1
 • 0,8mm İç Kalınlık (GAL)
  0,8mm Dış Kalınlık (RAL 9002)
 • Kasa Hava Sızıntısı : L1
  (-400Pa, +700Pa)
 • Termal İletkenlik : T2
 • Termal Köprüleme Faktörü : TB2
 • Kasa Mukavemeti : D1
 • Filtre : F9

Öne çıkan özellikler:

Sektörde ki uzun yıllar süre gelen ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi deneyimimizle tasarımını gerçekleştirdiğimiz en verimli, ekonomik ve güvenli Klima Santrali çözümümüzü size sunuyoruz.

 • Ses ve ısı izolaysonu için 50mm kalıklıkta Alüminyum profillerden oluşan ana yapıya, kullanılan diğer ekipmanların kalitesi ile yüksek korozyon dayanımı size sunmaktadır.
 • Servis kapısı, ışıklandırma ve panel kontrol camı ile birlikte bakım sürecini minimuma indirmektedir.
 • Taşıma kolları sayesinde üniteleri kolay bir şekilde hareket ettirme kabiliteyetine sahipsiniz.

ATC Klima Santralleri

Verimli, Ekonomik ve Güvenilir

ATC Klima Santrelleri; yılların verdiği Isıtma, Soğutma ve Havalandırma tecrübesinden yararlanarak sizlere sistem çözümlerinizde kullanacağınız en verimli, ekonomik ve güvenilir cihazları sunar. Sağlam konstrüksiyon yapısını özel tasarlanmış alüminyum profilleri ve 50 mm kalınlığındaki ısı ve ses izolasyonlu panellerinden almaktadır.

Yüksek korozyon dayanımını gözde tasarımı ve yoğuşma ihtimalini ortadan kaldıran komponent ve montaj kalitesine borçludur. Kolay bakım ve servis olanakları sayesinde bakım sorunlarınızı ortadan kaldırır.

Servis kapıları, panelleri, aydınlatma ve gözetleme camı aksesuarları ile kontrolün tamamen elinizde olmasını sağlar. Santral dışında yerleştirilmiş taşıyıcı kulplar sayesinde cihaz kolay bir şekilde hareket ettirilip taşınabilir.

Klima Santralleri
ATC Havuz Nem Alma

ATC Havuz Nem Alma Santralleri

Havuz Çevresinde Optimum Konfor

ATC Havuz Nem Alma Santralleri, kapalı yüzme havuzlarında satıh buharlaşmasından meydana gelen aşırı nemi gidermek ve havuz ortamında yıl boyunca optimum konforu elde etmek üzere tasarlanmış özel klima santralleridir. Bağıl nemin %60’ın üzerine çıkması yalnız konfor şartlarını bozmakla kalmamakta, ayrıca duvar ve pencerelerde yoğuşmanın meydana gelmesine neden olmakta ve mahal dahilindeki tüm tesisat elemanlarına zarar vermektedir.

Havuz Nem Alma Santralleri, havuz dahilinde en yüksek konfor şartlarının sağlanması ve gerektiği zamanlarda yüksek mutlak nemin giderilmesini temin etmek amacıyla tasarlanmış paket tipi klima üniteleridir.

Nem alma santralleri; bünyelerinde soğutma grubu, elektrik kumanda tablosu ve programlanabilir otomatik kontrol donanımına sahip olduğundan, çalıştırmak için gerekli elektrik tesisatının cihazın bulunacağı ortama getirilmesinden başka hiçbir şeye gerek duymazlar.

DX Bataryalı Klima Santralleri

Yüksek soğutma, düşük maliyet

DX bataryalar, buharlaştırıcıdan alınan ısının bir soğutucu madde kullanarak soğutucu akışkana aktarılmasını ve ısıyı atmosfere bırakılmasını sağlar. Soğutucu akışkan, sıcaklığın aktarılacağı kaynakta doğrudan buharlaştırılır.

KDX Bataryalı Klima Santralleri Avantajları

– Kayıplar geleneksel sistemlere göre çok küçüktür,
– Yüksek soğutma katsayıları, düşük işletme maliyetleri,
– Çok kısa sürede devreye alınabilmesi,
– Diğer sistemlere kıyasla daha düşük bakım maliyetleri,
– Kolay montaj ve düşük montaj maliyeti,
– Isıtma ve soğutma için işletme maliyetlerinde azalma,
– Isıtma ve soğutma, tek bir dış mekan VRF (Değişken Soğutucu Akış) ünitesi (ısı pompası) ile yapılabilir,
– Küçük ve orta ölçekli tesislere tek bir yatırımla yeni, kolay ve hızlı bir çözüm sağlar,
– Bu sistemde klima santralinde su serpantinlerinin donma riski yoktur,
– Yerel olarak kontrol edildiği için sadece ihtiyacı olan gücü tüketmesi,
– Geleneksel sistemlerde bir sorun olan soğutma borularında enerji kayıplarının bu sistemde olmaması,
– Geleneksel sistemlerden daha uzun ömürlüdür,
– Düşük ses seviyesi.

DX Bataryalı Klima Santralleri

Standart olarak, DX bataryanın çerçevesi galvanizli çelik sacdan yapılmıştır. Eşanjör bloğu ise bakır borular ve alüminyum kanatlardan yapılır.

Eşanjör tasarım seçenekleri:
– Çerçeve: galvanizli çelik (epoksi kaplama), alüminyum (Al Mg), paslanmaz çelik AISI 304 veya AISI 316
– Tüpler: bakır
– Finler (lameller): aluminyum, epoksi kaplamalı alüminyum
– Kollektörler: bakır

DX batarya aşağıdaki soğutucu tipler için tasarlanabilir: R314a (C2H2F4), R152a (C2H4F2), R404A (karışım), R407C (karışım), R410A (karışım)

DX bataryalar, santral içinde, gerektiğinde temizlik ve servis için değiştirilmesini sağlayan kılavuz raylara monte edilir. DX batarya, 32 mm çapında bir drenaj borusuna sahip paslanmaz yoğuşma tavası ile santral içine konumlandırılır.

Ekoloji Ünitesi

ATC Ekoloji Ünitesi

En zorlu hava koşullarına uygun endüstriyel hava temizleyiciler

HVAC alanında köklü ve çok uzun bir geçmişe sahip olan Air Trade Centre, en zorlu ticari mutfak ve endüstriyel tesis uygulamalarında bugüne kadar edinmiş olduğu mühendislik becerisi ile en verimli ve dayanıklı çözümleri sunmaktadır. ATC olarak üretmiş olduğumuz ekoloji ünitelerinin içerisinde; filtreler, fan ve kontrol paneli yer almaktadır. Filtre grupları, projenin özelliğine göre seçilmekte olup kullanılan başlıca filtre çeşitleri ; Elektrostatik Filtre, Kartuşlu Aktif Karbon Filtre, UV Filtre ve Ozon Jeneratörü’ dür. Bununla birlikte sistemi destekleyici Metal Filtre ve Torba Filtreler de ilave edilebilmektedir.

Elektrostatik Filtre Ayırıcı Özellikler

– Elektrostatik Filtrelerin verimlilik değerleri hem tek kademeli hem de çift kademeli ( double stage ) filtrelerde, bağımsız laboratuvarlar tarafından, değişken partikül boyutlarının her birinde tek tek test edilmiş ve bu doğrultuda verim değerleri onaylanmıştır.
– Bıçaklı tip iyonizerleri bakım esnasında bütünlüğünü koruyacak şekilde dayanıklı olarak tasarlanmıştır, yenileme/bakım gerektirmez.
– Hava akımından tamamen izole edilmiş izolatörleri seramik olduğundan zamanla ısınmaya ve kirlenmeye karşı korumalıdır. Bu sayede filtre verimliliği zamanla düşmez, sabit kalır.
– Kollektör hücrelerinin ekstra derin olması sayesinde hem daha yüksek verim hem de daha fazla yağ toplama kapasitesi sağlar.
– Kolayca BMS’ e bağlanabilme özelliği sayesinde uzaktan kumanda edilebilme ya da diğer cihazlar ile eş zamanlı çalıştırılabilme imkanı sunar.

Isı Geri Kazanım Cihazı

Ofis ve endüstriyel uygulamalar için

ATC ısı geri kazanım cihazları; yılların verdiği Isıtma, Soğutma ve Havalandırma tecrübesinden yararlanarak sizlere sistem çözümlerinizde kullanacağınız en verimli, ekonomik ve güvenilir cihazları sunar.

Isı Geri Kazanım Cihazı Genel Özellikleri
-Hava filtrasyonu ve sıcaklık kontrolü,
-Yekpare, kompakt, akıllı tak ve çalıştır özelliği.

Kapasite
-200 – 7 m3/h debi aralığı,
-9 farklı model ve 4 farklı ölçüde.

Konstrüksiyon
-Isı köprüsüz TB2 alüminyum profil,
-50mm 70 kg/m3 yoğunlukta, A1 Class kayayünü izolasyonlu çift cidarlı paneller,
-Dış sac boyalı galvaniz çelik, iç sac galvaniz çelik, sızdırmazlığı sağlayan L1 Class vidasız contalı panel bağlantı sistemi.

Heat Recovery Units

Motor
-Yüksek verimli EC motor,
-Akustik konfor için düşük ses seviyesi,
-Entegre termal koruma ve hız ayarı özelliği.

Isı Değiştirici
-Altıgen tip yüksek verimli plakalı ısı değiştirici.
-%90 üzerinde enerji verimliliği. (Taze Hava: -10C %90, Dönüş Havası: 20C %50)

Filtreler
-Taze hava giriş tarafında yüksek verimli geniş filtreleme yüzeyi ile rijit tip F7 torba filtre, dönüş havası giriş tarafında panel tip G4 filtre.